Logo

Adresim

Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. Vital Fulya Plaza No:23 Kat:2 Şişli/İSTANBUL

Telefon

+90 552 826 3173

E-Mail

info@drmustafakeskin.com

Adresim

Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. Vital Fulya Plaza No:23 Kat:2 Şişli/İSTANBUL

Telefon

+90 552 826 3173

E-Mail

info@drmustafakeskin.com

  • Botoks

    Botoks (Botulinum toksini), Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir. Sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyip, sinirler ile sinirlerin ulaştığı organlar arasındaki iletimi durdurarak etkisini gösterir. Sinir iletiminin durması, sinirin ulaştığı organın işlevlerinin azalmasını ya da tamamen kaybolmasını sağlar. Estetik ve kozmetik amaçlarla, mimik kaslarının hareketleri ile ortaya çıkan yüzdeki kırışıklıkları azaltmak, oluşumunu engellemek ve aşırı terleyen bölgelerdeki terlemeyi azaltmak amacıyla ve kronik migren tedavisinde kullanılabilmektedir.

image

Botulinum toksininin seyreltilmiş formu kırışıklıkları oluşturan kasları paralize etmek veya güçsüzleştirmek için kas içine enjekte edilir.

Botulinum toksinleri ilk olarak 1960’ların sonlarında nörolojik hastalıkların tedavisi amacıyla incelenmeye başlandı. Botox ilk olarak, 1989’da göz kası hastalıklarının, tedavisi için FDA onayı aldı. Göz kası hastalıklarının tedavisi sırasında bir yan etki olarak kaşların arasındaki kırışıklıkların yumuşadığı dikkati çekti.

Nisan 2002’de FDA Botox’un kırışıklıkların şiddetini 120 gün süreyle azalttığı konusunda onay verdi. Botox, en popüler cerrahi olmayan kozmetik prosedürdür.

Kaşların arasındaki kırışıklıklar, kaz ayağı kırışıklıkları, alın çizgileri ve boyun bantları gibi kas kontraksiyonu sonucu oluşan kırışıklıklar Botox’la güvenli ve başarılı bir şekilde tedavi edilebilirler.

 

Botox enjeksiyonu için doktorunuza gittiğinizde sizden çeşitli mimik hareketleri yapmanız istenecek (kaş çatma gibi), böylece enjeksiyon için en iyi bölge ortaya çıkarılacaktır. Enjeksiyon ince bir iğne ile direkt kas içine yapılır.

Prosedürün faydaları ve riskleri hakkında merak ettiklerinizi doktorunuza sorunuz.

Steril tekniklerin kullanıldığı, herhangi potansiyel bir problem ortaya çıktığında gerekli ekipmanın bulunduğu medikal bir ortamı tercih ediniz.

İşlemi izleyen ilk birkaç saat içinde alkol almayınız ve dik pozisyonda durunuz.

Estetiğe Dair Herşey

Prof. Dr. Mustafa Keskin uzmanlığında gönül rahatlığıyla işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Diğer Yüz Estetiği Operasyonları

Burun Estetiğine dair merak ettikleriniz için

Yüz Germe ameliyatına dair merak ettikleriniz için

Bu bilgiler yetmedi mi?

Aşağıdaki butona tıklayarak bana ulaşabilir aklınızdaki soruları bana yöneltebilirsiniz.