Logo

Adresim

Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. Vital Fulya Plaza No:23 Kat:2 Şişli/İSTANBUL

Telefon

+90 552 826 3173

E-Mail

info@drmustafakeskin.com

Adresim

Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. Vital Fulya Plaza No:23 Kat:2 Şişli/İSTANBUL

Telefon

+90 552 826 3173

E-Mail

info@drmustafakeskin.com

  • Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasty)

    Göz kapağı estetiği ya da blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarına uygulanan, sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve göz çevresi dokularının gerdirilmesine yönelik plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılan cerrahi uygulamalar bütünüdür.

    Yaşın ilerlemesi ile birlikte yer çekiminin de etkisiyle doğal olarak ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Bu sürece paralel olarak göz kapaklarında da torbalanma, ciltte bollaşma, renk değişikliği, gevşeme, kırışıklık gibi bulgular ortaya çıkar. Güneş ışınlarına maruz kalma, hava kirliliği, düzensiz uyku, aşırı sigara ve alkol kullanımı gibi etkenler cildin yaşlanma sürecini hızlandırmaktadır.

image

Estetik göz kapağı ameliyatı sırasında fazla deri, kas ve fıtıklaşmış yağ dokusu çıkarılır. Bu şekilde, hem daha genç ve dinç bir bakış ve görünüm kazanılır, hem de kişinin görme alanı açılmış olur.

Üst göz kapağında kapak boyunca iz kalır. Ancak bu iz kapak kıvrımına uydurulacağı için sadece çok yakından bakıldığında görülebilir haldedir. Alt kapakta ise, kirpiklerin hemen altında iz kalır, izin devamı yan tarafta normal deri çizgisi gibi durur. Göz kapak derisi çok ince olması nedeniyle insan vücudunun en az iz kalan bölgesidir.

Genellikle 30 yaş üzeri, üst ve alt gözkapaklarında sarkma ve torbalaşma meydana gelmeye başlamış, başka sağlık problemi olmayan kişiler bu ameliyat için adaydır.

Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Göz etrafında şişlik ve morarma ortaya çıkar. Gözlerde kuruluk, yanma hissi, görme bulanıklığı görülebilir. Gözyaşı artabilir, gözler ışıktan bir süre rahatsız olabilir. Hasta ilk günlerde gözünü tam olarak kapatamayabilir. Bunlar, ilk hafta içinde kendiliğinden geçmesi beklenen durumlardır. Dikişler 5 gün sonra alınır.

Ameliyat genelde iyi sonuç verir. Nadiren rötuş (yeniden cerrahi girişim) gerekli olabilir. Kişi 3-5 gün sonra işine dönebilir. Kullanıyorsa 1 hafta sonra kontakt lenslerini takabilir.

Estetiğe Dair Herşey

Prof. Dr. Mustafa Keskin uzmanlığında gönül rahatlığıyla işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Diğer Yüz Estetiği Operasyonları

Burun Estetiğine dair merak ettikleriniz için

Kepçe Kulak ameliyatına dair merak ettikleriniz için

Bu bilgiler yetmedi mi?

Aşağıdaki butona tıklayarak bana ulaşabilir aklınızdaki soruları bana yöneltebilirsiniz.