Logo

Adresim

Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. Vital Fulya Plaza No:23 Kat:2 Şişli/İSTANBUL

Telefon

+90 552 826 3173

E-Mail

info@drmustafakeskin.com

Adresim

Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. Vital Fulya Plaza No:23 Kat:2 Şişli/İSTANBUL

Telefon

+90 552 826 3173

E-Mail

info@drmustafakeskin.com

  • Meme Dikleştirme

    Göğüs sarkması, yumuşaklık ve deformasyon bayanların en çok hassas oldukları konuların başında yer alır. Yapısında kas içermeyen tamamen yağ ve süt bezlerinden oluşan göğüs dokusu zamanla yer çekimi, yaşlanma, sık kilo alıp verme, doğum, emzirme, yanlış sütyen kullanımı gibi nedenlerle eski diri ve dik görünümlerini yitirir, içi boşalarak ya da derisi aşırı derecede bollaşarak, sarkar ve estetik açıdan bayanların huzursuz olmasına neden olarak çeşitli çözüm arayışlarına iter.

    Memeler yerçekiminin etkisiyle ve yaşa bağlı olarak derinin elastikiyetini kaybetmesiyle zaman içinde giderek sarkar. Sık kilo alıp verme, doğum ve emzirme işlemleri ve memelerin aşırı büyük olması sarkmanın daha erken yaşlarda oluşmasına sebebiyet verir.

image

Diğer meme ameliyatlarında olduğu gibi, doktorunuzla neden ameliyat olmak istediğinizi ve bu ameliyattan ne beklediğinizi tartışın. Ailenizde meme hastalığı veya kanseri, sigara, ilaç alışkanlığı veya sistemik bir hastalığınız var ise, doktorunuza söyleyiniz. Ameliyatın şekli ve olası problemleri doktorunuza sorunuz.

Estetik meme dikleştirme ameliyatında, sarkık haldeki meme dokusu yeniden şekillendirilir, fazla deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere getirtilir.

Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında, ameliyathanede yapılır. 1,5-2 saat sürer.

Sarkıklığın derecesine göre değişik şekillerde iz kalır. Hangi yöntem uygulanırsa uygulansın meme başı etrafında iz kalması kaçınılmazdır. Meme başı çevresinden kesi yapılarak bir meme dikleştirme ameliyatı uygulanırsa, meme başı etrafındaki iz daha belirgin olabilir. Diğer meme dikleştirme ameliyatlarında meme başı etrafındaki ize ek olarak, areolanın alt kenarının orta kısmından aşağı doğru uzanan 4-5 cm uzunluğunda bir iz olabilir.

 

Uygun hastalarda sadece meme protezi yerleştirilerek sarkıklık ortadan kaldırılabilir. Bu takdirde ameliyat izi, sadece meme başının kahverengimsi derisi ile göğüsün beyaz derisi ile olan birleşme yerine gizlenir ve minimal olur. İz bırakmayan meme dikleştirme ameliyatı yoktur. Ancak bu izler başlangıçta belirgin, zamanla belli belirsiz hale gelen izlerdir.

Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı genellikle sorun yaratmaz. Ameliyat sırasında meme protezi kullanılmış ise, birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Memeler üzerine sUtyene benzer sargı uygulanır. Meme başı üzerine ayrı pansuman konur. Pansuman bir gün sonra açılarak yara kontrol edilir. Bir gün sonra sargı açılır. Hastaya 6 hafta sporcu sutyeni giydirilir. Erken dönemde şişlik olabilir. Meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi olabilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur.

Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir. 3 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir. Estetik meme dikleştirme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten onları yaşama daha bağlı hale getiren bir ameliyattır.

 

Yeni şekillendirilmiş meme uzun süre dayanıklı olur. Ancak kilo değişiklikleri, gebelik, emzirme ve yerçekimi yeni sarkıklıklara neden olabilir.

Her ameliyat istenmeyen bazı durumlar ile sonuçlanabilir. Bu ihtimalleri doktorunuzla konuşmanızda yarar vardır. Memeler arasında hafif derecede şekil ve boyut asimetrileri olabilir. Meme dikleştirme sonrası süt vermede problem olmaz.

Estetiğe Dair Herşey

Prof. Dr. Mustafa Keskin uzmanlığında gönül rahatlığıyla işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Diğer Meme Estetiği Operasyonları

Meme Büyültmeye dair merak ettikleriniz için

Botoksa dair merak ettikleriniz için

Bu bilgiler yetmedi mi?

Aşağıdaki butona tıklayarak bana ulaşabilir aklınızdaki soruları bana yöneltebilirsiniz.